Termostabilní polypeptid na bázi FGF18 a jeho použití

Authors

Applicant

St. Anne's University Hospital Brno, Pekarska 664/53, 656 91 Brno, Czech Republic and Enantis, s.r.o., Palackého třída 1802/129, 612 00 Brno, Czech Republic

Application number

PV 2021-303

Date of submission

Date of publication

Abstract

Předkládaný vynález se týká upraveného fibroblastového růstového faktoru 18 (Fibroblast Growth Factor 18, FGF18) se zlepšenou teplotní stabilitou v porovnání s divokým typem, a jeho použití ve výzkumu buněčné biologie, regenerativní medicíně a souvisejících biomedicínských aplikacích. Stávající vynález se týká zejména upraveného FGF18 pro použití pro regeneraci chrupavky při osteoartritidě a v dalších aplikacích regenerativní medicíny.

•  Full application CZ

Citation

Chaloupkova, R., Stepankova, V., Petulova, E., Ghazalova, T., Damborsky, J., Bednar, D., 2021: Termostabilní polypeptid na bázi FGF18 a jeho použití. St. Anne's University Hospital Brno and Enantis, s.r.o., Brno, Czech Republic. Patent XX.

David Awarded by MUNI Scientist Award
Tonda Succesfully Defended Doctoral Thesis