Authors

2015-11-27

Date of publication

Citation

Damborsky, J., Dvorak, P., Bednar, D., Brezovsky, J., Sebestova, E., Chaloupkova, R., Balek, L., Krejci, P., Dvorak, P., Konecna, Z., Eiselleova, L., Bosakova, M., Vanacek, P., Stepankova, V., Prokop, Z., 2015: Thermostable FGF2 Polypeptide, Use thereof and Culture Medium Containing Thermostable FGF2 Polypeptide. Masaryk University and Enantis, s.r.o., Brno, Czech Republic. Patent application EP 15196802.1.

New Version of CAVER PyMOL Plugin
New Website of SinFonia Project